Во кревет им нема рамен: Личностите родени во овој знак се прави мајстори на заведувањето

Во кревет им нема рамен: Личностите родени во овој знак се прави мајстори на заведувањето

Жените родени во овој знак можат да заведат секогаш кога ќе посакаат, додека мажите важат за најтрпеливи во спалната соба. Станува збор, се разбира, за Биковите.

Во кревет им нема рамен: Личностите родени во овој знак се прави мајстори на заведувањето

Биковите се познати како страсни и изразито женствени, односно мажествени личности, во зависност од полот.

На жените Бикови, флертот им е дел од секојдневието, но иако сакаат да даваат комплименти, не обожаваат баш да ги примаат, бидејќи се доволно сигурни во себе. Нивната самодоверба им помага во освојување на секој оној на кого ќе му фрлат око, додека од друга страна, нив не можете да ги освоите ако не сте им доволно интересни.

Што се однесува до мажите родени во овој знак, и нив заведувањето им оди полесно отколку на другите знаци во Зодијакот, а заедно со тоа ја имаат и репутацијата на добри љубовници во креветот.

Имено, Биковите се несебични партнери и уживаат во пружањето задоволство на другите, во што најчесто и успеваат. Покрај тоа, тие се и незаситни и непредвидливи во сексот, па со нив дефинитивно никогаш нема да ви биде здодевно.

Прочитајте и како навистина изгледа да љубите личност која е Бик во хороскоп.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар