Вашиот хороскопски знак открива зошто сè уште сте сингл

Можеби не знаете, но вашиот хороскопски знак може да биде виновен за тоа што сè уште сте сингл. Во продолжение погледнете некои од можните објаснувања од астрологијата за тоа зошто не можете да го пронајдете вистинскиот партнер.

Вашиот хороскопски знак открива зошто се уште сте сингл

Овен

Вие сте директни и храбри и знаете да го побарате она што го сакате. Најверојатно сте сингл бидејќи барате нешто конкретно. Или пак можеби вашиот последен партнер не го сакал вашиот став кон животот. Како и да е, немојте да се помирите со некого кој не ја разбира вашата посебна енергија. Верувајте му на инстинктот. Кога ќе се појави вистинската личност ќе го знаете тоа.

Бик

Биковите го сакаат она што им е познато. Сингл сте веќе некое време? Можеби причината е тоа што сте се навикнале на вашата независност. Се разбира, нема ништо погрешно во тоа да бидете сами, но запрашајте се дали тоа е така бидејќи се чувствувате удобно или бидејќи навистина не сакате врска?

Близнаци

Близнаците ја вложуваат својата енергија во врските на различни начини. Но, речиси сигурно барате партнери кои ќе разберат што мислите и што чувствувате. Ако сте сингл, можеби сè уште не сте пронашле личност која може да се справи со вашата енергија. Тоа е сосема во ред. Вдишете и уживајте со вашите мисли. Постојат многу луѓе за вас и сигурно ќе го најдете вистинскиот.

Рак

Одамна ви е замислена иднината со некоја личност. Веројатно сакате сериозна врска, можеби дури и семејство. Најверојатно сте сингл бидејќи луѓето околу вас не секогаш се заинтересирани за долга врска уште на почетокот. Обидете се да се отворите кон состанувањето во меѓувреме. Ќе се изненадите како се менуваат врските со текот на времето.

Лав

Вие ја разбирате вашата вредност. Знаете дека сте привлечни и не ви е страв да го покажете тоа. Вие сте сингл не затоа што немате самодоверба, туку затоа што така сакате. Забавно ви е да флертувате и да добивате внимание од потенцијални партнери. Но ќе знаете кога ќе сретнете некој кој заслужува сè што имате да понудите.

Девица

Вие барате премногу од себе. Знаете дека можете да бидете најдобри во сè, а единственото нешто што треба да го направите е да работите на тоа. Ако барате врска, веројатно сте сингл бидејќи премногу се трудите. Ако постојано барате потенцијален партнер, само си правите лошо. Дајте си одмор и ќе се вратите посилни од секогаш.

Вага

Вие сте мирна личност и обично барате партнер кој ја дели таа особина. Најверојатно сте сингл бидејќи се среќавате со погрешни луѓе. Ако сте на состанок со неучтива и агресивна личност, тргнете се настрана. Или пак одвојте време само за вас. Да се биде сингл е едноставно и ќе ви овозможи да бидете дел од сите социјални активности.

Скорпија

Можеби сте сингл бидејќи барате само секс, или пак ви е страв од врзување сè додека не станете опседнати со совршената личност. Исто така причината може да е тоа што ви е тешко да верувате некому. Скорпиите мразат лажговци, па ако сте биле повредени во минатото веројатно ви е потребно повеќе време.

Стрелец

Вие навистина саката да водите. И додека треба да постои „водич“ во врската, поважна е рамнотежата помеѓу партнерите. Можеби не сте подготвени да следите туѓи планови. Вие сте истражувачи па вам ви е потребна личност која ќе сака да истражува со вас. Сепак, тоа можете да го правите и сами. Верувајте им на вашите инстинкти.

Јарец

Речиси секогаш сте воздржани и додека ова е одлично кога треба да бидете скромни и учтиви, може да ви претставува проблем кога станува збор за љубовта. Ако сте подготвени за нешто романтично, најдете партнер со кој ќе се чувствувате удобно и ќе можете да се отворите пред него. Исто така кажете му дека ви е потребно време да стигнете до таму. Ако не сте подготвени за врска, не грижете се. Ќе дојде и тој момент.

Водолија

Обично Водолиите се сингл бидејќи се обидуваат да го направат светот подобро место. Сепак, не дозволувајте вашите долгорочни планови да ви стојат на патот до љубовта. Можете истовремено да бидете во врска и да се фокусирате на вашата иднина.

Риби

Кога Рибите се вљубуваат, тие се вљубуваат до крај. Вие сте искрени и чувствителни, но знаете кога треба да забавите. Најверојатно сте сингл бидејќи вашата интуиција ви вели да одвоите малку време за себе. Лесно верувате во другите, но можеби е време да почнете повторно да верувате во себе.

Вашиот хороскопски знак открива и зошто немате среќа во љубовта.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар