Домашната лисица Џунипер повторно ќе ви го разубави денот

Се сеќавате ли на домашната лисица Џунипер која се однесува како кученце? Џунипер е 2-годишна лисица која има над 2 милиони фанови на Инстаграм. Со нејзината сопственичка, Џесика Кокер, живеат во Флорида со куче по име Мус, млада машка лисица по име Фиг и два шеќерни летачи по име Петунија и Пич. Исто така имаат и неколку влекачи.

Домашната лисица Џунипер повторно ќе ви го разубави денот

Џесика отсекогаш ги сакала животните и сега сака да направи и свое засолниште.

Домашната лисица Џунипер повторно ќе ви го разубави денот

Лисиците Џунипер и Фиг не се од дивината. Овој вид лисици се одгледуваат во заробеништво веќе 150 години за нивното крзно. Обично овој вид лисици не живеат во дивината поради нивната генетска разлика и питомото однесување.

Домашната лисица Џунипер повторно ќе ви го разубави денот

Џесика не препорачува дека лисицата е домашно милениче за секого. Иако многу наликуваат на мачиња и кучиња, сепак се малку подиви и се однесуваат како диви животни.

Домашната лисица Џунипер повторно ќе ви го разубави денот

Џунипер најчесто спие со Џесика. Во текот на ноќта е внатре и повеќе сакала да шета низ домот и да истражува додека Џесика спие.

Домашната лисица Џунипер повторно ќе ви го разубави денот

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар