Што ќе ни донесе 15 мај 2023 година кога ќе заврши ретроградната фаза на Меркур?

Што ќе ни донесе 15 мај 2023 година кога ќе заврши ретроградната фаза на Меркур?

Ако во последните недели имавте впечаток дека не оди сè според планот или дека постојано сте заглавени, од 15 мај тоа ќе почне да се менува. Токму на тој ден ќе заврши ретроградната фаза на Меркур, а само еден ден подоцна Јупитер ќе почне да транзитира низ знакот Бик.

Што ќе ни донесе 15 мај 2023 година кога ќе заврши ретроградната фаза на Меркур?

Ова може да значи неколку работи:

  • Ќе имаме појасна визија каде сме и како да продолжиме понатаму.
  • Ќе ги добиеме информациите што ни се потребни.
  • Конечно ќе се одвива разговорот што долго време го чекавме.
  • Околностите ќе ни дадат поголемо чувство на сигурност.

Бидејќи на денот на неговото директно движење, Меркур ќе биде во позитивен аспект со Сатурн и на само шест степени од Јупитер, ќе имаме можност да придвижиме нешто напред. Не само што ќе можеме да го почувствуваме тој чекор во себе туку и ќе видиме како се манифестира во нашиот живот. По 1 јуни, пак, постои можност сето она кон кое се стремевме во минатото да се престори во реалност.

Откако прочитавте како ќе ни влијае Меркур во следниот период, можеби ќе сакате да прочитате и како ќе ни влијае Венера во Рак до 4 јуни.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар