Розовата полна месечина носи предизвици за овие 3 хороскопски знаци

Розовата полна месечина носи предизвици за овие 3 хороскопски знаци

Полната месечина е еден од најинтензивните астролошки моменти, а оваа ќе биде особено моќна. Розовата супермесечина во Скорпија, на 27 април, носи силни емоции и трансформациски искуства. Ќе влијае на вашите емоции, мистериозни тајни и најдлабоки желби, а најлошо влијание ќе има врз овие 3 хороскопски знаци:

Розовата полна месечина носи предизвици за овие 3 хороскопски знаци

Овен

Супермесечината ќе донесе предизвици на полето на вашите односи.

Во љубовта ве очекува откривање на некои тајни, а некои токсични и негативни потиснати емоции излегуваат на површина.

Ќе ви биде тешко да воспоставите врска и да комуницирате со вашиот партнер, а ако ги игнорирате предизвиците, може да се појават уште поголеми компликации.

Отворете го срцето и разјаснете што чувствувате.

Откривањето е единствениот начин да се обидете да ја вратите интимноста.

Лав

Ве очекуваат големи предизвици во семејните односи и во домот.

Ќе бидете чувствителни, а темите од минатото ќе бидат во прв план.

Ова е период кога старите недовршени работи доаѓаат на ред.

Направете пауза и одморете се од вашата кариера и од секојдневните обврски. Фокусирајте се повеќе на проблемите во приватниот живот.

Посебна непријатност ви носи зголемениот страв од осаменост.

Ова е моменталната состојба и ако сте искрени и не ги игнорирате работите што се случуваат, ќе можете да решите сè.

Стрелец

Ве чека физички и емоционално исцрпувачки период.

Ќе најдете мир и рамнотежа ако се изолирате малку и поминете време со себе и со своите мисли.

Вашата потсвест се обидува да ви каже нешто, но пораката ќе ја добиете ако ги замолчите мислите и ако се препуштите на бранот внатрешни чувства.

Обрнете внимание на вашите соништа – што ви кажуваат тие? Не игнорирајте ги силните чувства, дури и ако се негативни, бидете свесни за нив и обидете се да се ослободите од нив.

Прочитајте кои 3 хороскопски знаци ги очекува голема парична добивка во мај.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар