Рак и рак – пријателска комбинација

Формирањето пријателство помеѓу два рака, претставува апсолутно блаженство. Никој не може повеќе да го насмее ракот од некој кој го споделува неговиот хороскопски знак, благодарение на чувството за апсурд кое го поседуваат и кое длабоко ги расположува. Овие пријатели секогаш ќе се чувствуваат екстра удобно и комфорно кога ќе си дојдат на гости, бидејќи раковите се исклучително гостопримливи луѓе.Рак и рак – пријателска комбинацијаТие ќе си се воодушевуваат на убавите тапацирани столчиња кои нивниот пријател ги има во домот, на мекото килимче и уредното кујнско креденче со садови. Готвењето вкусни оброци е една од работите кои можат да ги прават овие двајца пријатели заедно.

Понекогаш едниот рак знае да го испровоцира другиот, со својот избувнувачки темперамент и со својата несигурност. Сепак овие карактеристики ги поседуваат и обата пријатели, па така поголемиот дел од времето тие уживаат во своето друштво, особено кога заедно одат на риболов, кога купуваат антиквитети или кога уредуваат нешто по дома.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар