5 причини зошто вреди да сте во врска со секој хороскопски знак

5 причини зошто вреди да сте во врска со секој хороскопски знак

Нашиот хороскопски знак говори многу за тоа како ја изразуваме и чувствуваме љубовта, но и што сакаме под чаршафите. Без разлика дали сте во врска или сè уште трагате по љубовта, прочитајте кои се вашите најдобри квалитети кога станува збор за врските и романтиката.

Пет причини зошто вреди да сте во врска со секој хороскопски знак

Овен

1. Сексот со овенот никогаш нема да биде досаден и бидејќи се многу издржливи никогаш нема да трае кусо.

2. Овните никогаш не сакаат да ја држат лутината во себе, па кавгите брзо се решаваат и лесно се забораваат.

3. Тие ја сакаат спонтаноста и често ќе ве изненадуваат со подароци, љубовни писма и луди авантури.

4. Секогаш ќе можете да сметате дека ќе борат за вас.

5. Нема потреба да се плашите дека врската ќе ви стане монотона, бидејќи со нив сè е возбудливо и авантуристичко.

Бик

1. Биковите се најлојалните луѓе кои некогаш сте ги сретнале. Штом еднаш ви се посветат, нема никогаш да застранат.

2. Нивната сензуална природа ќе ви се исплати во спалната соба. Секогаш ќе се погрижат да бидете задоволени.

3. Ќе ве разгалуваат со екстравагантни вечери и добро вино.

4. Никогаш нема да има потреба да се прашувате кои му се намерите и мотивите, бидејќи секогаш се директни и отворени.

5. Кога сте под стрес, партнерот роден во знакот бик секогаш ќе биде тука да ви даде поддршка и да се грижи за вас.

Близнаци

1. Близнаците се генерално заинтересирани за многу теми, па со задоволство ќе сакаат да ги научат работите за кои вие се интересирате.

2. Нивната досетливост секогаш ќе ве засмева.

3. Нема да имате потреба да се грижите за недостаток од комуникација, бидејќи тие секогаш сакаат детално да ги разработуваат сите теми на муабет.

4. Тие се социјални типови кои на прво место сакаат да ви се пријатели, а на второ место партнери. Врската со нив ќе ви биде забавна и исполнета долги години.

5. Близнаците имаат способност да ве запалат со муабет, без притоа да сте блиску до спалната соба.

Рак

1. Раковите се луѓе кои сакаат да помагаат, па секогаш ќе се грижат за вас.

2. Тие ги разбираат длабоките емоции и не се плашат да ги покажат своите чувства.

3. Нивна омилена активност е гушкање со партнерот во домашна пријатна атмосфера.

4. Тие сакаат сексот да им биде страстен, да ги исполнува и да значи нешто.

5. Тие трошат многу време и енергија за да го направат нивниот дом удобен, па никогаш нема да сакате да си заминете од таму.

Лав

1. Нивната самодоверба и сила се секси.

2. Тие се топли и искрени и никогаш нема да престанат да ве бакнуваат, гушкаат и да ве галат.

3. Омилена работа на лавот е да биде заљубен и никогаш нема да ја сфати вашата врска здраво за готово.

4. Нивната енергична, страсна и креативна природа ги прави прекрасни љубовници.

5. Тие секогаш ќе бидат заштитнички настроени кон вас и секогаш ќе се борат за вас.

Девица

1. Девицата секогаш ќе ве поддржува и ќе биде тука за вас кога ќе ви биде потребна.

2. Тие ја ценат комуникацијата и се интересираат за многу работи, па никогаш нема да снемате теми за разговор.

3. Тие имаат мека, грижлива страна која се открива кога се во врска.

4. Секогаш се педантни и сакаат да изгледаат најдобро што можат.

5. Целат кон перфекција во сè во животот, а ова се однесува и на сексот.

Вага

1. По природа сакаат да ги задоволуваат луѓето, а со тоа и да го прават партнерот среќен.

2. Тие се шармантни и романтични. Без разлика колку време сте заедно, никогаш нема да престанат да флертуваат со вас.

3. За нив предиграта е многу важна и секогаш ќе се посветуваат партнерот да им биде целосно задоволен.

4. Тие се мирни и секогаш ќе се грижат да ги сведат кавгите на минимум.

5. Обожаваат секогаш да им е удобно и да бидат опкружени со убавина, па ќе се погрижат и вие да се чувствувате така.

Скорпија

1. Скорпиите се страсни и сензуални, па сексот со нив е длабоко преобразувачко искуство.

2. Тие не се плашат од интимата, туку напротив, имаат потреба од таква конекција. Вашата врска ќе созрева и расте постојано.

3. Тие врските ги сфаќаат многу сериозно. Во врските се посветуваат целосно.

4. Нивната мистериозна природа значи дека постојано ќе учите нешто ново за неа.

5. Тие се страсни за сè во животот од јадење до политика, особено за нивните љубовни врски.

Стрелец

1. Оптимистичкиот стрелец на секоја врска ѝ пристапува отворено и со најдобри намери.

2. Без разлика дали сте му личност за забава или личност со која сака да го помине остатокот од животот, тој секогаш ќе биде искрен.

3. Нивната независност значи дека дури и кога ќе бидете раздалечени, тие ќе бидат сигурни во вашата врска.

4. Бидејќи по природа се идеалисти, секогаш ќе го гледаат најдоброто во вас.

5. Секој секс со нив е нова енергична авантура.

Јарец

1. Јарецот цути кога е во значајна и сериозна врска.

2. Не морате да се грижите за љубопитните очи на вашиот јарец, бидејќи тие секогаш ќе бидат вперени кон вас.

3. Нивната практична природа ќе ја сведе драмата во врската до минимум.

4. Не се плашат да бидат самоуверени и да ја преземат контролата под чаршафите.

5. Без разлика дали поминувате низ тежок период во животот, на работа или едноставно сте преплашени од лош сон, секогаш можете да се потпрете на вашиот јарец, кој е тука да ви помогне.

Водолија

1. Доколку сте во врска со водолија, секогаш ќе се чувствувате дека таа е вашиот најдобар пријател.

2. Тие живеат во свет на идеи, па никогаш нема да ви снема теми за разговор.

3. Нивната љубов за праведност значи дека тие се залагаат за еднакво партнерство каде што обајцата сте среќни, исполнети и добро згрижени.

4. Доколку излегувате со водолија спремете се за бурен социјален живот. Тие имаат еден куп пријатели и ќе сакаат да ве вклучат во друштвото.

5. Нивната креативна природа значи дека ќе сакаат да пробуваат нови работи во кревет.

Риби

1. Тие се романтични и сексуални луѓе, а сексот со нив ќе ви биде ново невидено доживување.

2. Нивната интуитивна природа им дозволува да ги согледаат вашите потреби и брзо да забележат доколку нешто не е во ред.

3. Тие ќе ја изразуваат нивната љубов кон вас на еден прекрасен поетичен начин.

4. Не се плашат да се жртвуваат за врската, бидејќи ги ценат интимните поврзувања.

5. Тие копнеат за романса, па вашата врска постојано ќе биде слатка и полна со фантазија.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар