Откријте каков капут најдобро му прилега на вашиот хороскопски знак - Part 2

Откријте каков капут најдобро му прилега на вашиот хороскопски знак

Лав

6-otkrijte-kakov-kaput-najdobro-mu-prilega-na-vashiot-horoskopski-znak-www.kafepauza.mk_

Спој на елегантност и шик е најдобриот опис за стилот кој го поседуваат дамите родени во знакот на Лав. Во склад со тоа, капутот со А крој, занимлив принт и со големо крзно, е вистинскиот избор за нив.

Девица

7-otkrijte-kakov-kaput-najdobro-mu-prilega-na-vashiot-horoskopski-znak-www.kafepauza.mk_

Девиците сакаат во своите модни комбинации да внесат трошка од минатото, а тоа е најдобро да се постигне со кратките капути, со поширок крој, со големи и богати ревери. Тие сакаат да ги засенат останатите, а ваквото парче облека е најдобро за тоа.

Вага

8-otkrijte-kakov-kaput-najdobro-mu-prilega-na-vashiot-horoskopski-znak-www.kafepauza.mk_

Припадниците на овој знак гласат за големи естетичари, што секако влијае на нивниот моден вкус. Затоа, занимливите принтови, дезени и несекојдневните кроеви, ќе бидат главните моменти на капутот кој Вагата ќе го избере, што секако најдобро ѝ прилега.

Скорпија

9-otkrijte-kakov-kaput-najdobro-mu-prilega-na-vashiot-horoskopski-znak-www.kafepauza.mk_

Кожа, темни бои, лаковани капути, односно сето она што ќе може да го истакне силниот и експлозивен темперамент кој го има Скорпијата. Затоа ваквите парчиња облека совршено одат со нивниот моден вкус, но и со нивната личност.

Продолжете на следната страница за останатите хороскопски знаци…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар