Неделен хороскоп од 8 до 15 мај: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Неделен хороскоп од 8 до 15 мај: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Не пропуштајте го хороскопот за оваа недела!

Неделен хороскоп од 8 до 15 мај: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Овен

Љубов: Ве очекува хармонија во поглед на личните односи што ќе направи да се чувствувате опуштени и посреќни. Многу парови ќе ја подобрат својата врска.

Кариера: Пасивниот став дека „на крајот сè ќе се среди само по себе“ важи само кога имаме доволно време. Овој пат ќе треба да дејствувате малку побрзо, а мора да бидете што е можно пореални и да не ги занемарувате фактите.

Бик

Љубов: Ќе се зголеми потребата за интимност. Затоа многумина кои веќе имаат партнер со задоволство ќе се повлечат во својот дом и тивко ќе уживаат заедно. За слободните ова значи повеќе мечтаење, а помалку дружење и шанси за љубов.

Кариера: Ве очекува поволен период во поглед на кариерата и работата, а можни се и нелегални деловни опции. Пред да донесете одлука, размислете што е дозволено, а што не.

Близнаци

Љубов: Вашето движење меѓу луѓето ќе биде поинтензивно. Затоа, ќе имате можности да запознавате и запознавате нови лица. Комуникацијата со луѓе од спротивниот пол ќе биде квалитетна, а вие ќе бидете шармантни. Оние кои се во врска ќе бидат отворени еден кон друг.

Кариера: Влегувате во фаза кога ќе ви бидат ветени многу работи. Понекогаш ќе изгледа како да ви се нуди работа од соништата, но бидете реални, внимателни и професионални.

Рак

Љубов: Љубовта ќе ја најдете на секој чекор и нема да ви треба ништо посебно за да го остварите тоа. Оние кои се во врска ќе се задоволат и со најмалата ситница што со задоволство ќе ја споделат.

Кариера: Можеби сè уште не ги гледате придобивките од новата фаза во која влегувате, но ќе ги почувствувате интуитивно. Интуицијата ќе биде вашиот главен водич во бизнисот оваа недела. Ако се сомневате, само застанете и внимателно слушнете го вашиот внатрешен глас.

Лав

Љубов: На некои ќе им се чини дека го пронашле својот љубовен идеал што го барале долго време, но сè може да се претвори во обична илузија за миг. Затоа бидете колку што е можно пореални. Така ќе бидете посреќни. Оние во врска ќе бидат премногу аналитични кон партнерот.

Кариера: Ќе стекнете многубројни нови контакти. Од друга страна, за да не оставите впечаток на непрофесионалност обидете се подобро да го организирате вашето време.

Девица

Љубов: Ќе ви годат моментите на осаменост и тишина. Многумина од вас ќе сакаат да поминат некое време во својот дом, а ако некој близок е со нив, толку подобро.

Кариера: Вработените во услужните индустрии најверојатно ќе мора да работат прекувремено. И другите ќе работат многу и нема да имаат време да размислуваат или да ја проценат својата позиција.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар