Млада Месечина во Рак: Симбол на новиот почеток!

Млада Месечина во Рак: Симбол на новиот почеток!

Кога за последен пат си дозволивте да се опуштите и да уживате без грижа на совест? Дали некогаш сте се обиделе да се грижите за себе како што родител се грижи за своето дете? Младата Месечина во знакот Рак во следниот период ќе ни помогне да кажеме „не“ на сè што не е добро за нас.

Млада Месечина во Рак: Симбол на новиот почеток!

Младата Месечина е симбол на крајот на старите нешта, но и на новиот почеток. Под влијание на нејзината енергија ќе почувствуваме силни емоции. Затоа, слободно изразете ги вашите чувства. Смејте се до солзи ако сакате да се смеете. Бидете лути ако се чувствувате така. Плачете доколку сте тажни. Имате право на тоа.

Што е најважно од сè, бидете нежни со себе. Покажете разбирање за себеси и прифатете се онакви какви што сте.

Енергијата на оваа Месечина ќе ви даде можност да обратите повеќе внимание на домот, родителството, но и можност да се ослободите од некои стари ставови како и да залечите стари рани.

За време на оваа Месечина обидете се да се ослободите од туѓиот товар. Исклучете го умот и запрашајте се што ви е најмногу потребно во моментот? Посакајте нешто за себе и живејте го животот најдобро што умеете.

Откако прочитавте што ќе ни донесе младата Месечина во Рак, можеби ќе сакате да прочитате и кои 5 хороскопски знаци ги очекува вистинска летна авантура.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар