Која тетоважа е најдобра за вас според хороскопскиот знак?

Која тетоважа е најдобра за вас според хороскопскиот знак?

Тетоважите се популарни и за неколку години речиси секоја личност што ќе ја сретнете ќе има барем една мала скриена тетоважа на своето тело. Тетоважите можат да кажат многу за вашиот карактер и за вашиот животен стил, па дознајте која тетоважа најмногу одговара на вашиот хороскопски знак.

Која тетоважа е најдобра за вас според хороскопскиот знак?

Овен

Овните се силни и живи личности. Тие се вистински водачи кои се подготвени да одат до крајот на светот за да ја постигнат својата цел и можат да ја издржат и најлудата забава.

На овие личности им одговараат комплексни гравирани црни тетоважи.

Бик

Бикот е создаден за да донесе радост и позитивно расположение на овој свет. На овие личности им одговара нешто слатко, како лице на маче или лик од омилениот цртан филм.

Со текот на годините, можеби ќе направите редизајн на тетоважата во нешто посериозно (или не).

Близнаци

Близнаците се секогаш забавни и многу е интересно да разговарате со нив.

За нив се соодветни светите симболи, па тоа може да биде хороскопскиот знак или некој хиероглиф.

Рак

Раковите имаат ментална организација, а понекогаш дури изгледаат како да лебдат некаде во облаците. На личностите родени во овој хороскопски знак дефинитивно им треба некој цитат.

Но, да не е премногу патетичен.

Лав

Лавовите се секогаш во центарот на вниманието, па за нив најдобрата тетоважа е светла разнобојна слика на видно место.

Девица

Личностите родени во овој хороскопски знак се интелигентни и разумни луѓе и тие се во склад со себеси и со природата.

Ќе имате среќа ако направите тетоважа во форма на растение – дрво или цвет.

Вага

Вагата е духовита, инвентивна и секогаш има план Б. Минијатурната тетоважа (иницијали за чест на болното его или само мал цртеж) е идеална за нив дури и ако е на незабележително место.

Скорпија

Скорпиите се сложени и мистериозни луѓе кои, во страст, брзо може да се одлучат за тетоважа со името на саканата личност (иако се познаваат само неколку недели).

Најсоодветната тетоважа за овие личности е тетоважа на ерогените зони (на вратот или на долниот дел на грбот), но без имиња.

Стрелец

Стрелецот е движење, оган и страст. Дали сте подготвени за голема тетоважа која ја истакнува вашата сексуалност?

Ако сè уште не сте сигурни, тогаш размислете за модерен бел дизајн.

Јарец

Јарецот е најтврдоглавиот знак и бескорисно е да се советува, но барем размислете за елегантна винтиџ тетоважа.

Водолија

Никој не ги разбира претставниците на овој знак, па за нив е погодна акварел тетоважа.

Звучи одлично, но како ќе изгледа?

Риби

Рибите се најромантичниот знак, но не е препорачливо да тетовирате срце прободено со стрела. Наместо тоа, направете некоја необична шема што ќе ја покажете кога ќе имате можност да разговарате со некоја личност.

Погледнете ги овие импресивни тетоважи кои го претвораат цел грб во уметничко платно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар