Која песна треба да ви биде химна оваа зима според хороскопскиот знак?

Која песна треба да ви биде химна оваа зима според хороскопскиот знак?

Дали има подобар начин да ја прославите новата љубов што се родила за време на овие ладни денови со пеење на стиховите на вашата омилена песна? И покрај тоа што вие и вашиот партнер може веднаш да се согласите која мелодија ќе ја одбележи оваа зима, не е страшно да побарате малку помош од астрологијата. Од секси песни до слатки мелодии, погледнете кои песни треба да ги слушате според вашиот хороскопски знак.

Која песна треба да ви биде химна оваа зима според хороскопскиот знак?

1. Овен: „Want You In My Room“ – Карли Реј Џепсен

Иако личностите родени во овој хороскопски знак се природно независни, оваа сезона ќе се препуштат на страста и ќе се поврзат со своите партнери.

2. Бик: „Cash Sh*t“ – Меган Ти Сталион Ft. Da Baby

Биковите ги сакаат фините работи во животот и сакаат да ја прослават својата љубов со убави вечери и внимателно избрани подароци.

3. Близнаци: „make up“ – Аријана Гранде

Близнаците се кралици на предомислувањето. Иако овие личности избираат внимателен и грижлив партнер, можеби ќе им треба малку простор за да размислат за своите чувства.

4. Рак: „Ocean Eyes“ – Били Ајлиш

Личностите родени во овој хороскопски знак треба да се чувствуваат емотивно поврзани со својот партнер во секоја смисла на зборот. Откако ќе најдат нова љубов, овие личности живеат за постојан контакт со очите.

5. Лав: „So Hot You’re Hurting My Feelings“ – Каролин Полачек

Без оглед на нивниот статус на врска, Лавовите живеат за секси селфи. Откако ќе најдат некој исто толку привлечен колку што се тие, ќе го сакаат фактот дека и нивниот нов партнер е секси парче.

6. Девица: „The Louvre“ – Лорд

Аналитички настроените Девици сакаат да прават списоци. Иако романтичните односи можеби се одвиваат спонтано, овие личности нема да престанат да се обидуваат да го испланираат секој потег со својот партнер.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар