Кои се 5-те најманипулативни хороскопски знаци?

Кои се 5-те најманипулативни хороскопски знаци?

Секој има способност да манипулира со другите за да ги добие работите што ги сака. Можеби не сте свесни дека манипулирате со некого или знаете што точно правите. Некои луѓе лесно се манипулираат, додека други имаат поголем отпор. Ова се најманипулативните хороскопски знаци во астрологијата:

Кои се 5-те најманипулативни хороскопски знаци?

1. Близнаци

Најманипулативното нешто што луѓето родени во овој знак можат да го направат е да ја избегнуваат вистината. Тие можат да го рационализираат своето лажење, велејќи дека тоа е за доброто на сите и дека нема други опции, но ја користат лагата како начин да манипулираат со другите. Тие можат да кажат дека ќе направат нешто без да имаат некаква намера да го направат тоа, или може да кажат дека ситуацијата е страшна, а реалноста е сосема спротивна.

2. Скорпија

Најманипулативната работа што ја прави личноста родена во знакот Скорпија е да се однесува како да ѝ е нанесена голема неправда и да бара лојалност без разлика на сè. Таа може и да го прекине вашиот однос доколку не се согласувате со неа.

3. Јарец

Најманипулативната работа што ја прави Јарецот е да ги прави луѓето да се чувствуваат глупави. Јарецот го користи своето знаење и умешност како начин да натера некој да го направи она што Јарецот го сака. Личноста родена во овој знак има способност да направи друго лице да се чувствува неспособно и да има потреба од водство. Таа ќе направи сè за другите да го следат нејзиниот план.

4. Лав

Најманипулативната работа што ја прави Лавот е да го минимизира своето однесување со тоа што ќе се однесува невино. Лавовите се самоуверени, но понекогаш нивното его ги тера да прават работи кои можат да имаат негативни последици за другите. Ако личноста родена во овој знак направи нешто што би претставувала победа за неа, а загуба за некој друг, таа ќе го претстави тоа така што ќе биде „корисно“ за двајцата.

5. Риби

Најманипулативната работа што ја прават припадниците на овој знак е да не преземаат одговорност за нивните постапки. Според нив, тие не се виновни што нешто се случило или што некој се изнервирал, бидејќи тие го направиле она што можеле. Понекогаш создаваат впечаток дека не мора да сносат никаква одговорност бидејќи се „толку креативни и посебни“.

Откако прочитавте за најманипулативните хороскопски знаци, можеби ќе сакате да откриете и кои се најинтелигентните знаци во Зодијакот.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар