Како ќе ви бидат наклонети ѕвездите овој декември?

Како ќе ви бидат наклонети ѕвездите овој декември?

Последниот месец од годината и првиот месец од зимата носи можност за промени, за нови познанства и деловни успеси како и финансиски предизвици. Декември е исто така и идеално време да им се посветиме најмногу на оние што ги сакаме. Во продолжение прочитајте што ве очекува во декември според вашиот хороскопски знак.

Како ќе ви бидат наклонети ѕвездите овој декември?

Овен

Во последниот месец од оваа година сè повеќе ќе размислувате за смислата на животот. На професионален план, монотоната работа ќе ве измори, а можеби ќе треба да се справите и со проблеми кои долго време ги одложувате. Обидете се да ги завршите сите обврски без да се откажете на половина пат. На личен план, можна е романса на работа. Венера ќе ви помогне да привлечете луѓе во вашиот живот кои ќе ви помогнат да го постигнете она што посакувате. Здравјето ќе ве служи, но сепак внимавајте на крвниот притисок.

Бик

Ќе добиете шанса да ги покажете своите способности во декември. Внимавајте со вашите финансии, постои можност за измама. Овој месец е време да ги анализирате своите деловни односи и да одлучите кому ќе му верувате. Не занемарувајте ја вашата интуиција. Таа ќе ви помогне да дојдете до тајни информации кои ќе ви помогнат да напредувате во кариерата. За слободните Бикови постои можност при патувањето да запознаат некој кој ќе добие важна улога во нивниот живот. Биковите кои се во врска ќе имаат можност да ги зацврстат љубовните односи. Одбегнувајте физичко и емоционално преоптоварување што лесно може да доведе до нарушување на имунитетот.

Близнаци

Фокусирајте се на зајакнување на односите со партнерот и градењето деловни односи. Бидете храбри и покажете иницијатива за да ги изразите вашите идеи, а тоа ќе ви донесе поголем кредибилитет во очите на другите. Сепак, внимавајте на финансиите – примамливите понуди можат сериозно да му наштетат на вашиот буџет. Доколку сте во врска, не треба да планирате венчавка или свршувачка во декември, но доколку сте слободни, најверојатно ќе доживеете судбоносна средба. Во однос на здравјето, можни се болки во грбот и мигрена.

Рак

За да ја зацврстите својата професионална позиција, не треба да заземете став на набљудување, туку целосно да се вклучите во работниот процес. Имате добри шанси да најдете дополнителен извор на приход. Во овој период не е препорачливо да позајмувате кредити. Доколку сте слободни, ве очекуваат интересни средби, па затоа обратете внимание не само на изгледот туку и на заедничките интереси. Конфликтите со партнерот можат да се избегнат преку меѓусебен компромис. Во однос на здравјето, изложени сте на двојно поголем ризик да добиете изгореници.

Лав

За вас декември ќе биде успешен во сите сфери од вашиот живот, а среќата ќе ве следи на секој чекор. Имате шанса да победите на лотарија. На работа потпирајте се единствено на себе и на својот потенцијал без да очекувате помош однадвор. Не носете импулсивни одлуки, особено кога станува збор за пари. Декември ќе ви биде исполнет со нови познанства кои ќе ви помогнат да ја зајакнете финансиската положба и статусот во општеството. Слободните Лавови ќе доживеат романса на работа, а оние кои се во врска треба да работат повеќе за подобрување на односите. Се препорачува физичка активност за подобрување на имунитетот.

Девица

Ве очекува продуктивен и забавен месец. На работа нема да ви биде здодевно затоа што ќе бидете полни со идеи, но не споделувајте ги со колегите бидејќи многумина од нив чекаат момент да ги присвојат вашите постигнувања. Што се однесува до вашите финансии, има големи шанси да дојдете до дополнителен извор на приходи, но можеби и да добиете на лотарија. Посветете повеќе внимание на семејството и пријателите, но и на вашиот дом – ова е добар момент за реновирање и поправка. Слободните Девици ги очекува романса, но избегнувајте несериозни врски – ќе ви донесат разочарување. Зголемен е ризикот од настинка.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар