Како ќе ви бидат наклонети ѕвездите овој декември? - Part 2

Како ќе ви бидат наклонети ѕвездите овој декември?

Вага

Фокусот ќе ви биде на домашните и семејните проблеми, а можеби и подалечните роднини ќе ви се обратат за некаква помош. Не треба да започнувате сериозни деловни проекти во текот на декември бидејќи приватните проблеми ќе ви го отежнат концентрирањето на работните задачи. На крајот на годината ве очекува прилив на пари. Слободните Ваги ќе уживаат во нивната осаменост и мир, додека за оние кои се подолго време во врска ова ќе биде идеалниот период за свадба. Обратете внимание на гастроинтестиналниот тракт.

Како ќе ви бидат наклонети ѕвездите овој декември?

Скорпија

Декември е вашиот среќен месец бидејќи имате големи шанси да ја подобрите својата материјална благосостојба, било на постоечкото или на новото работно место, под услов правилно да ги поставите своите цели и приоритети. Не бидете целосно искрени со колегите, нивната завист може да се сврти против вас. Бидете внимателни во комуникацијата. За оние кои се во врска, ова е идеалниот момент за заживување на страста. Слободните Скорпии треба повеќе внимание да обратат на околината – можеби токму таму се наоѓа нивната нова љубов. За да избегнете исцрпеност не заборавајте и да се одморите.

Стрелец

Во последниот месец од годината ќе успеете да ги реализирате своите замисли само доколку јасно ги дефинирате своите цели. На работа држете се настрана од интриги и озборувања. Овој месец ќе бидете особено продуктивни, но внимавајте да не паднете во финансиска замка – мудро инвестирајте. Доколку сте во врска, ве очекува период на криза, конфликти и несогласувања. Слободните Стрелци кои сакаат да ја запознаат својата сродна душа не треба да ги игнорираат поканите за разни настани. Пазете се од вирусни заболувања.

Јарец

Работата што ја започнавте ќе ја завршите во декември. Новата година ви носи уште поголеми можности, важно е само соодветно да се подготвите за нив. Работното опкружување ќе биде тензично во првата половина од месецот, затоа не започнувајте нови проекти. Иако финансиската состојба е стабилна, крајот на месецот е погоден за промена на работното место или барање дополнителен извор на приход. Во овој период, Јарците во врска ќе имаат љубоморни испади и ќе поставуваат нереални барања од партнерот. Слободните Јарци пак, ќе бидат во центарот на вниманието со многу додворувачи! Грижете се за вашето ментално здравје.

Водолија

Обратете внимание на вашите недовршени проекти. Правилно поставете ги вашите цели и приоритети и држете ги вашите планови подалеку од колегите. Ќе почнете да размислувате за одмор. Слободните Водолии ќе почувствуваат желба да си го посветат времето на себеси, додека оние кои тукушто зачекориле во врска не треба да прават долгорочни планови. Водолиите во стабилна врска пак, треба да ги држат своите емоции под контрола и да не предизвикуваат скандали со неоснована љубомора. Можно е да дознаете некаква тајна за вашиот партнер. Овој период не занемарувајте го вашиот имунитет.

Риби

Ќе ви бидат отворени нови хоризонти на професионален план со тоа што ќе се трудите максимално да ги покажете своите квалитети и да постигнете успех, без разлика дали се работи за сегашното работно место или за нова можност. Ќе ве следи деловната среќа, но земете ги предвид трошоците. Искористете ги новите познанства! Оние од вас кои се во врска треба да му посветат повеќе внимание на партнерот, но и на семејството и на пријателите. Слаба точка ви се стомачните и грбните мускули, па затоа се препорачуваат вежби со умерен интензитет.

Откако дознавте што ви предвидуваат астролозите за наредниот месец, можеби ќе сакате да дознаете и кои 4 хороскопски знаци ќе ја пронајдат својата сродна душа во ноември.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар