Хороскопски парови кои многу брзо се спријателуваат

Хороскопски парови кои многу брзо се спријателуваат

Пријателството во астрологијата е под контрола на Меркур – планетата на комуникацијата. Познато е дека оваа планета им помага на луѓето да пронајдат заеднички јазик и да почувствуваат хармонија меѓу себе. Но, оваа планета е вклучена само кај оние парови од Зодијакот кои имаат заеднички елемент или владетел – Меркур овозможува енергиите да се одржуваат во рамнотежа. Астролозите откриваат кои парови од хороскопските знаци можат многу лесно да станат пријатели.

Овен + Скорпија

Огнените Овни се под закрила на Марс – планетата на одлучноста која ги дарува со голем животен потенцијал. Покрај длабоките Скорпии со кои покрај Плутон владее и Марс, Овните ја смалуваат брзината и се вклопуваат во филозофски бран. Ова пријателство им помага на двата знака сè да гледаат од различни агли и да забават кога е потребно. Покрај тоа, Скорпиите секогаш наоѓаат поддршка во Овните која се заснова на идентичните погледи на животот и вредностите.

Бик + Вага

Бикот е насочен кон материјалната страна на животот, сака елегантен стил и е главен хедонист во хороскопот. Поради тоа најудобно се чувствува покрај Вагата – знак кој е управуван од Венера. Планетата на убавината, парите и задоволството му овозможуваат на овој тандем да најде нова мотивација за подвизи и во кариерата како и во можноста да се живее убаво.

Близнаци + Водолија

Овие два знака имаат за што да разговараат – се одликуваат со оригинални мисли, одлична смисла за хумор и љубов кон животот во сите негови манифестации. Близнаците како главни интелектуалци во хороскопот ја опсипуваат Водолијата со храна за размислување, а таа им помага на Близнаците да размислуваат надвор од кутијата и жедта за знаење да ја претворат во работа. Покрај тоа, Водолијата може да биде одличен тренер и гуру, а токму Близнаците го откриваат тој потенцијал.

Рак + Риба

Интуитивните Ракови и поетичните Риби не само што можат да создадат пријателство туку формираат и величествен креативен тандем. Двата знака се фокусирани на естетската страна на животот и често имаат слични вкусови. Ракот им помага на Рибите да стекнат самодоверба, а Рибите за возврат му помагаат на Ракот да воспостави внатрешна врска со себе. Покрај тоа, во овој сојуз двата претставника можат психолошки да си помогнат бидејќи се најдобри кога станува збор за емпатија.

Лав + Стрелец

Вториот владетел на Лавот, надмоќниот Јупитер, исто така управува со Стрелците – знак одговорен за ширење на знаењето и патувањата. Овој огнен пар сака да ги претвора идеите во акции, па често покрај пријатели тие стануваат и деловни партнери. Што се однесува до размена на енергиите, Лавовите им помагаат на Стрелците да се движат кон целта.

Девица + Јарец

Пријателството на Девиците и Јарците е спој на две личности кои буквално се опседнати со работата и високите постигнувања во кариерата. Двата знака имаат цел за стекнување висок општествен статус, па нивното пријателство се одликува со меѓусебно разбирање. Девицата целосно му верува на одговорниот Јарец, а Јарецот во Девицата гледа најдобар советник кој секогаш може да биде објективен.

Дознајте кои хороскопски знаци не се романтични и од нив не се очекуваат изненадувања.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар