Хороскопот открива: Чудни навики на женските хороскопси знаци!

Никој не е совршен. Сите луѓе имаат свои особини и карактеристични црти, но ништо не го карактеризира човекот како неговите навики. Денес астрологијата ви открива неколку чудни навики кои се вообичаени кај жените родени под одреден знак.

1-horoskopot-otkriva-chudni-naviki-na-zhenskite-horoskopsi-znaci-www.kafepauza.mk_

Овен

Се чувствува лошо во затворен простор. Таа сака шешири. Жената Овен ужива во брзо возење. Се смее и зборува гласно.

Бик

Се плаши од отворени врати. Таа сака чанти и постојано ги купува. Не може да живее без парфем. Се обидува да нанесе парфем на секој час. Ги сака и се грижи за своите домашни билки.

Близнаци

Активно учествува во текот на разговорот. Не дозволува да ѝ го земете мобилниот телефон од рацете. Во собата секогаш ги отвора прозорците. Таа сака да патува и да се чувствува слободно.

2-horoskopot-otkriva-chudni-naviki-na-zhenskite-horoskopsi-znaci-www.kafepauza.mk_

Рак

Не може да живее без маскара. Ја чува својата омилена играчка од детството. Таа сака да се нагодува за која било ситница во текот на купувањето. Во текот на годината не ги фрла своите стари непосакувани работи.

Лав

Таа сака да ја допира својата коса додека зборува. Најчесто избира златен накит. Секогаш носи огледало со себе. Сака брендирана гардероба.

Девица

Има страв од прашина и постојано ги мие рацете. Не излегува од домот без парфем. Има обичај да си ги гризе усните. Ако ѝ е досадно често си игра со прстите врз масата.

4-horoskopot-otkriva-chudni-naviki-na-zhenskite-horoskopsi-znaci-www.kafepauza.mk_

Вага

Таа сака облека од познати брендови. Секогаш носи козметика со себе. Често купува бескорисни ситници. Има навика да ги свиткува нозете додека седи.

Скорпија

Таа носи само свилена долна облека. Сака експерименти во сексот. Жената Скорпија сака црвен кармин.

Стрелец

Мрази формална облека. Таа сака работи во сина или виолетова боја. Понекогаш сака да игра лотарија или да оди во казино. Таа сака екстремни и активни спортови.

3-horoskopot-otkriva-chudni-naviki-na-zhenskite-horoskopsi-znaci-www.kafepauza.mk_

Јарец

Секогаш носи рачен часовник. Не може да живее без бележник. Не го менува парфемот со текот на годините. Излегува само на вообичаени места. Не сака да експериментира и не сака иновации.

Водолија

Страв од мрак. Обожава брендирани очила. Опседната е со модерни справи. Таа сака дијаманти, дури и доколку не може да си ги дозволи.

Риби

Сака да седи со прекрстени нозе. Купува многу обувки и има огромна колекција од нив. Таа никаде не оди без маникир. Не може да живее без кафе.

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар