Астрологијата и првиот коментар после секс

Некои го сфаќаат сексот како нешто свето и возвишено, други на него гледаат како на добар метод за ослободување од стресот, додека трети чекаат да влезат во брак за да го искусат. Еве каков коментар може да очекувате од луѓето со различен хороскопски знак по сексуалниот чин.

Астрологијата и првиот коментар после секс

Овен: „Ок, ајде сега пак да имаме секс!“

Бик: „Гладен/а сум – подај ми ја пицата.“

Близнаци: „Си го видел/а ли далечинскиот управувач?“

Рак: „Кога ќе се земеме?“

Лав: „Нели бев фантастичен/а?“

Девица: „Морам да ги исперам чаршавите.“

Вага: „Ако ти се допадна тебе, тогаш ми се допаѓа и мене.“

Скорпија: „Претпоставувам дека сега треба да ти ги одврзам рацете.“

Стрелец: „Не ми се јавувај ти, јас ќе ти се јавам!“

Јарец: „Имаш ли визит картичка?“

Водолија: „Ајде сега да пробаме и без облека!“

Риби: „Извини, како рече дека ти е името?“

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. angela Reply

  Za Ribi e najtocno 😀

 2. toni Reply

  vaga hahahaha

 3. branko Reply

  Brat strelcite kako se

 4. Nikolina Reply

  hahahahah jas sum strelec i garantiram deka e tocno! :)))

 5. nikola Reply

  nikolince a da ostavese ti mail tuka..,, im imenjak em dupli strelec.., pa koj komu ke se javuva da napravime eksperiment..:)

  • Име Reply

   strelec najtocno

 6. bebe Reply

  devica… za žal točno

 7. Нена Reply

  Хахаха Водолија-чиста вистина

 8. jasin Reply

  JASIN
  VODOLIJA

  NIJE PITANJE U OBLEKA TUKU KOLKU JE KAJ ZHENSKA

 9. beba Reply

  za lav …. NEMA VRSKA

 10. Inna Reply

  haha bik 🙂

 11. riba Reply

  Ribi- nema vrska

 12. vlatko Reply

  Jas sum jarec vo horoskop,mojot komentar e DA vistina e. Dali moze da dobijam visit karticka?

 13. Sandra Reply

  Hahaha Jarec 🙂

 14. Ирина Reply

  Рак – ем болно ем точно! Среќа има подзнаци хахаха

 15. Jas sum bik ne e tocno Reply

  Za bik ne e tocno :-):-P

Остави коментар