Животот прикажан низ илустрации

Животот прикажан низ илустрации

Сите ние сме различни и нашите животи не се исти, но има чувства низ кои секој минува барем еднаш во животот. Уметникот Јувал Робичек од Израел создава илустрации преку кои прикажува животни ситуации без да користи зборови. На неговите илустрации можете да видите заљубени, а дури и тажни луѓе. Исто како и во животот.

Неговите илустрации кријат длабоко значење, а се надеваме дека ќе разбудат силни емоции и во вас.

Животот прикажан низ илустрации

Животот прикажан низ илустрации

Животот прикажан низ илустрации

Животот прикажан низ илустрации

Животот прикажан низ илустрации

Животот прикажан низ илустрации

Животот прикажан низ илустрации

За повеќе илустрации продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар