Жените од сликите на Пикасо во реалноста

Пикасо еднаш рекол дека му биле потребни четири години за да научи да слика како Рафаело, но цел живот за да научи да слика како дете.Жените од сликите на Пикасо во реалностаНе знаеме со сигурност точно колку време му било потребно на шпанскиот фотограф Еугенио Рекуенко за да ги реинкарнира жените од сликите на Пикасно, но знаеме дека резултатите се фантастични. Жените од сликите на Пикасо во реалностаЖените од сликите на Пикасо во реалностаЖените од сликите на Пикасо во реалностаЖените од сликите на Пикасо во реалностаЖените од сликите на Пикасо во реалностаЖените од сликите на Пикасо во реалностаЖените од сликите на Пикасо во реалноста


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар