Застрашувачки сцени со чудовишта кои изгледаат како да се извлечени од детските кошмари

Застрашувачки сцени со чудовишта кои изгледаат како да се извлечени од детските кошмари

Данскиот артист Џон Кен Мортенсен нѐ води во застрашувачкиот терор на нашите детски кошмари со овие брилијантно-страшни цртежи од чудовишта. Тркалезните и бледи форми на илустрациите предизвикуваат тие да изгледаат како да се дојдени директно од безопасна детска книга, но карактерите во цртежите се издвојуваат со својата темнина и терор. Погледнете…

Артист црта застрашувачки сцени со чудовишта кои изгледаат како да се директно извлечени од детските кошмариБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар