Воодушевувачки фотографии од полиња со лаванда сликани со дрон во Јужна Франција

Воодушевувачки фотографии од полиња со лаванда сликани со дрон во Јужна Франција

Самир Белхамра е самоук фотограф и графички дизајнер кој неодамна ја посетил Валанс во Јужна Франција за да направи фотографии од цутењето на лавандата. Лавандите цветаат еднаш годишно – од крајот на јуни до почетокот на август. Овој фотограф со помош на дрон успеал да ја долови убавината на полињата со лаванда, а фотографиите го одземаат здивот. Погледнете ги и уверете се сами!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар