Волшебни подводни фотографии

Волшебни подводни фотографии

Сара Ли е млада 21-годишна фотографка од Хаваите, која сака да фотографира буквално сè што ја опкружува – портрети, пејзажи, подводни фотографии, свадби, животни. Сепак, најголемиот извор на инспирација за младата Хавајка е океанот и сето она што е поврзано со него. Во последните три години таа има направено многу фотографии од луѓе кои бараат адреналин во океанот, без разлика дали тоа е под или над неговата површина.Волшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографии

„За мене фотографијата е начин за решавање на одреден визуелен проблем и средство на овековечување на некаков поттик за живот, без разлика дали е под или над површината,“ вели таа.

Волшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографииВолшебни подводни фотографии


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар