Уникатни цртежи - спој на ликовите од Дизни и „Војна на ѕвездите“

Уникатни цртежи – спој на ликовите од Дизни и „Војна на ѕвездите“

Во последно време сè повеќе и повеќе се зголемува инспирацијата кај артистите за вакви интересни и несекојдневни комбинации. Тие сметаат дека колку се поразлични филмовите или игрите кои планираат да ги искомбинираат, толку подобри и поинтересни ќе бидат и цртежите. Нејтан Бојд, дизајнерот на оваа колекција, завршил одлична работа при создавање на едноставни, но фасцинантни цртежи со помош на ликовите од Дизниeвите цртани филмови и Војна на ѕвездите.

„Дизни веќе го направи ова со неколку акциски фигури, но јас сакав да го направам на мој начин. Честопати Мики Маус е оној кој е портретиран како Лук Скајвокер, што на некој начин и има смисла, но јас отсекогаш сум го обожавал Доналд Дак и поради тоа сакав да го нацртам како херојот од Татуин.“

Уникатна комбинација на ликовите од Дизни и Војна на Ѕвездите во цртежи

Мини како принцезата Леа

Уникатна комбинација на ликовите од Дизни и Војна на Ѕвездите во цртежи

Доналд како Лук Скајвокер

Уникатна комбинација на ликовите од Дизни и Војна на Ѕвездите во цртежи

Мики како Хан Соло

Уникатна комбинација на ликовите од Дизни и Војна на Ѕвездите во цртежи

Плуто како Р2-Д2

Уникатна комбинација на ликовите од Дизни и Војна на Ѕвездите во цртежи

Гуфи како Чубака

Уникатна комбинација на ликовите од Дизни и Војна на Ѕвездите во цртежи

Џимини Крикет како Јода

Уникатна комбинација на ликовите од Дизни и Војна на Ѕвездите во цртежи

Дејзи како Ц-3ПО

Уникатна комбинација на ликовите од Дизни и Војна на Ѕвездите во цртежи

Лудвиг вон Дрејк како Оби-Ван Кеноби

Уникатна комбинација на ликовите од Дизни и Војна на Ѕвездите во цртежи

Доналд како Лук Скајвокер

Уникатна комбинација на ликовите од Дизни и Војна на Ѕвездите во цртежи

Пит како Дарт ВедарБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар