Во гаражата на Ралф Лорен

Страста за добар стил на Ралф Лорен е светски позната, но навистина може да биде засенета од неговата пасија за автомобилите. Модниот магнат ја има една од најимпресивните колекции на автомобили во светот, којашто вклучува 100-годишна автомобилска историја со неверојатно ретки и секако скапи автомобили.

(1) Во гаражата на Ралф Лорен

1955 Morgan +4 Drop Head Coupe

Бугати од 1983, Ферари Теста Роса од 1985 и Ламборгини Мурчелаго од 2010 година се најсветлите точки во неговата колекција. Гаражата на Лорен е музеј на автомобилската индустрија, архива на моќни машини коишто го претставуваат врвот во мотоспортот. Доста зборови… Ве оставаме да уживате во величествената колекција на едниот и единствен Ралф Лорен.

(2) Во гаражата на Ралф Лорен

1930 Mercedes-Benz SSK „Count Trossi” roadster, 1931 Alfa Romeo Monza, 1934 Bugatti Type 59, 1938 Alfa Romeo 2.9 Mille Miglia Spyder, 1938 Bugatti Type 57SC Atlantic Coupe

(3) Во гаражата на Ралф Лорен

1938 Alfa Romeo Mille Miglia Spyder

(4) Во гаражата на Ралф Лорен

1955 Mercedes-Benz 300SL Alloy Gullwing, 1955 Morgan +4 Drop Head Coupe

(5) Во гаражата на Ралф Лорен

1938 Bugatti Atlantic

(6) Во гаражата на Ралф Лорен

1938 Bugatti Type 57SC Atlantic Coupe

(7) Во гаражата на Ралф Лорен

1965 Ferrari P2/3

(7) Во гаражата на Ралф Лорен

1938 Alfa Romeo Mille Miglia Spyder

(9) Во гаражата на Ралф Лорен

2010 Lamborghini Murciélago Super Veloce

(10) Во гаражата на Ралф Лорен

1957 Jaguar XKSS

(11) Во гаражата на Ралф Лорен

2006 Bugatti Veyron

(12) Во гаражата на Ралф Лорен

1929 Bentley 4¼4 Litre Blower


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Anomis Reply

    lele se bi dala za edno krukce so bilo koja od ovie haha =]

Остави коментар