Вештините на еден каскадер во забавена снимка

Данте Ха е професионален каскадер чијашто работа можете да ја видите во филмовите „Воскреснувањето на црниот витез“ (The Dark Knight Rises, 2012) и „Икс-мен: прва генерација“ (X-Men: First Class), во ТВ сериите „Живи мртовци“ (Walking Dead), „Младиот врколак“ (Teen Wolf) и др. Вештините на еден каскадер во забавена снимкаОва видео ни ги прикажува неговите вештини во забавена снимка и нè остава со подзината уста секогаш кога таа ќе се замрзне. Краткиот филм е режиран од Риши Канерија, а музиката е на Клинт Мансел.

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар