Постери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лаги

Постери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лаги

Замислете што би се случило со светот доколку секој секогаш ја кажува вистината… Но, дали навистина мора ги користиме секојдневните лаги за да опстанеме? Постерите на Џастин Барбер од серијата „Truth and Lies“  ја зборуваат вистината зад секоја кажана лага. Овие лаги најчесто не повредуваат и не прават штета никому, но и понатаму, претставуваат расчекор помеѓу она што го мислиме и она што го кажуваме. Што би додале вие на оваа листа? Некој пример за лага-вистина од вашето секојдневие?

Постери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лагиПостери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лагиПостери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лагиПостери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лагиПостери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лагиПостери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лагиПостери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лагиПостери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лагиПостери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лагиПостери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лагиПостери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лагиПостери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лагиПостери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лагиПостери кои ја откриваат вистината зад секојдневните лаги

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Алек Reply

    I did not hear my alarm clock иде на маица кај мене!

Остави коментар