Уметник создава неверојатни скулптури од рециклирано железо!

Уметник создава неверојатни скулптури од рециклирано железо!

Уметникот Brian Mock прави вистински уметнички дела кои воодушевуваат со својата креативност и имагинација. Тој како материјали користи старо железо и метални предмети кои благодарение на неговата генијалност, стануваат дел од нови предмети и скулптури на животни. Овие предмети добиваат нов живот и ги предизвикуваат гледачите да ја преиспитаат реалноста бидејќи таа не секогаш изгледа онака како што е. Во продолжение погледнете ги неговите скулптури.

Уметник создава неверојатни скулптури од рециклирано железо!

Уметник создава неверојатни скулптури од рециклирано железо!

Уметник создава неверојатни скулптури од рециклирано железо!

Уметник создава неверојатни скулптури од рециклирано железо!

Уметник создава неверојатни скулптури од рециклирано железо!

Уметник создава неверојатни скулптури од рециклирано железо!

Уметник создава неверојатни скулптури од рециклирано железо!

Уметник создава неверојатни скулптури од рециклирано железо!

Уметник создава неверојатни скулптури од рециклирано железо!

Откако ги погледнавте скулптурите, можеби ќе сакате да погледнете и како јапонски уметник создава скулптури користејќи само балони.

Извор: mymodernmet.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар