Уметник открива што се случува кога чинијата е платно, а храната е боја

Уметник открива што се случува кога чинијата е платно, а храната е боја

Ако сте еден од оние родители кои не можат да заспијат затоа што размислуваат како да ги натераат децата да јадат брокула, омлет или риба, можете да најдете инспирација во уметничките дела на Дарина Косар. Таа користи зеленчук, бобинки, колачиња, јајца и други намирници за да создаде портрети на луѓе и животни, пејзажи, новогодишни честитки и други уметнички дела што може да се јадат. Погледнете ги овие фотографии што ќе ви го отворат апетитот и ќе ви ја поттикнат креативноста.

Уметникот открива што се случува кога чинијата е платно, а храната е боја

Уметникот открива што се случува кога чинијата е платно, а храната е боја

Уметникот открива што се случува кога чинијата е платно, а храната е боја

Уметникот открива што се случува кога чинијата е платно, а храната е боја

Уметникот открива што се случува кога чинијата е платно, а храната е боја

Уметникот открива што се случува кога чинијата е платно, а храната е боја

Уметникот открива што се случува кога чинијата е платно, а храната е боја

Уметникот открива што се случува кога чинијата е платно, а храната е боја

Уметникот открива што се случува кога чинијата е платно, а храната е боја

Уметникот открива што се случува кога чинијата е платно, а храната е боја

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар