Уметник од Калифорнија прави колачиња што личат на (не)секојдневни предмети

Уметник од Калифорнија прави колачиња што личат на (не)секојдневни предмети

За Лиз Џој од Калифорнија, правењето колачиња не е само месење тесто, сечење квадрати и ѕвезди и печење во рерна. Нејзините колачиња се ремек-дела на кулинарската уметност кои копираат секакви работи за кои никогаш не би помислиле дека ќе ги јадете, како парфеми, чевли, чорапи, па дури и фустаните на познатите. Лиз ги оживува своите фантазии со помош на глазура, боја за храна и светки, а во продолжение погледнете ги овие фотографии што ќе ви го отворат апетитот.

Уметник од Калифорнија прави колачиња што личат на (не)секојдневни предмети

Уметник од Калифорнија прави колачиња што личат на (не)секојдневни предмети

Уметник од Калифорнија прави колачиња што личат на (не)секојдневни предмети

Уметник од Калифорнија прави колачиња што личат на (не)секојдневни предмети

Уметник од Калифорнија прави колачиња што личат на (не)секојдневни предмети

Уметник од Калифорнија прави колачиња што личат на (не)секојдневни предмети

Уметник од Калифорнија прави колачиња што личат на (не)секојдневни предмети

Уметник од Калифорнија прави колачиња што личат на (не)секојдневни предмети

Уметник од Калифорнија прави колачиња што личат на (не)секојдневни предмети

Уметник од Калифорнија прави колачиња што личат на (не)секојдневни предмети

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар