Уметник кој црта кошмари со својата крв

Уметник кој црта кошмари со својата крв

Наречете го луд, грозен или пак крвав, но Максим Такарди вели дека тој едноставно е на мисија повеќе да се посвети на неговата уметност. Маским ја посветил последната година обидувајќи се да стане подобар и попросветлен уметник. Во овој процес тој открил дека може да прави „природни“ слики користејќи малку од неговата крв.


(1)umetnik-koj-crta-koshmari-so-svojata-krv-kafepauza.mk

Тој живее со неговата сопруга во Франција, каде што работи како наставник. И покрај пријатниот живот, тој создава навистина застрашувачки слики, особено поради фактот што ја користи неговата крв.

(3)umetnik-koj-crta-koshmari-so-svojata-krv-kafepauza.mk

Овој талентиран уметник истовремено е и музичар. Неговиот прв музички албум „ANTI“ е потпишан со неговата крв, се разбира.

(2)umetnik-koj-crta-koshmari-so-svojata-krv-kafepauza.mk

(4)umetnik-koj-crta-koshmari-so-svojata-krv-kafepauza.mk

(5)umetnik-koj-crta-koshmari-so-svojata-krv-kafepauza.mk

Погледнете ги и неверојтаните слики на еден слеп уметник.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар