Уметница создава волнени играчки кои изгледаат како вистински животни

Инспирирана од љубовта кон животните, Татјана Баракова ја подигнала уметноста од волна на повисоко ниво. Таа создава играчки со волна кои изгледаат како да се вистински. Всушност, тие се толку реални што мора да ги допрете за да сфатите дека не се живи. Погледнете ги подолу и признајте дали би можеле да кажете дека се само волнени играчки…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Татьяна🌹 (@tatianabarakova) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Татьяна🌹 (@tatianabarakova) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Татьяна🌹 (@tatianabarakova) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Татьяна🌹 (@tatianabarakova) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Татьяна🌹 (@tatianabarakova) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Татьяна🌹 (@tatianabarakova) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Татьяна🌹 (@tatianabarakova) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Татьяна🌹 (@tatianabarakova) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Татьяна🌹 (@tatianabarakova) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Татьяна🌹 (@tatianabarakova) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Татьяна🌹 (@tatianabarakova) on

Погледнете ги и овие рачно изработени играчки кои изгледаат како да се живи.

Автор: Ана Ќурчиевска


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар