Убавината на природата, исцртана во огледала

Кога ги гледате овие фотографии, едноставно не можете да не помислите дека огледалата се мали планети од сосема други универзуми, во кои се исцртани градби, бои, расположенија и осветлувања, како и фасцинантната поврзаност меѓу природата и цивилизацијата или спротивноста меѓу животот и смртта. Уживајте во неверојатните фотографии на Себастијан Магнани и оттргнете се од секојдневниот живот…

Продолжува на следната страница…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар