Трендови во внатрешното уредување: лимон-жолто

Трендови во внатрешното уредување: лимон-жолто

Лимон-жолтата боја се доживува како весела и жива. Доколку во вашиот дом доминираат мрачни и мртви бои, еве неколку елементи кои, доколку се во жолта боја, може да ви го освежат и разиграат просторот.

Трендови во внатрешното уредување: лимон-жолто

перница, свеќник, магнет, столче, вазна, чаша, корпа

Еве и неколку конкретни примери кои ќе ви дадат идеи за уредување на вашите простории во домот, доколку одлучите да ги освежите со примена на жолтата боја.

Трендови во внатрешното уредување: лимон-жолто

Средновековна, модерна дневна соба

Трендови во внатрешното уредување: лимон-жолто

Сончев дизајн на кујна

Трендови во внатрешното уредување: лимон-жолто

Убава жолта бања

Трендови во внатрешното уредување: лимон-жолто

Длабина со смели пруги

Трендови во внатрешното уредување: лимон-жолто

Елегантна трпезарија

Трендови во внатрешното уредување: лимон-жолто

Извонреден дизајн на влез

Трендови во внатрешното уредување: лимон-жолто

Модерна, неокласична дневна соба

Трендови во внатрешното уредување: лимон-жолто

Драматична дневна соба

Трендови во внатрешното уредување: лимон-жолто

Скали со бели странични панели

Трендови во внатрешното уредување: лимон-жолто

Офарбана столица од бамбус

Трендови во внатрешното уредување: лимон-жолто

Кујна со смели жолти елементи


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Slavica Reply

    Секогаш е убаво да имаш дел од сонцето во твојот дом.Никогаш премногу.Живот,топлина,светлина.Убаво.

Остави коментар