Темната зоолошка

Темната зоолошка

Nicolas Evariste е 25 годишен фотограф од Гренвил во Нормандија (Франција). Започнал да се занимава со фотографија во 2006 година. Уште од самите почетоци, најмногу бил привлечен од црно-белата фотографија и квадратниот формат. Инаку, обожава да фотографира пејсажи од неговата област во Франција, но исто така ужива да фотографира макро и животински свет.
(1) Темната зоолошкаТемниот стил на неговите фотографии доаѓа како инспирација од контрастот помеѓу честите бури и нежните и кадифени полиња од неговиот крај. По професија графички дизајнер, Николас признава дека е фанатик и за сликање, кино, литература и театар. Ви претставуваме еден дел од неговите неверојатни животински портрети/сцени.
(2) Темната зоолошка(3) Темната зоолошка(4) Темната зоолошка(5) Темната зоолошка(6) Темната зоолошка(7) Темната зоолошка(8) Темната зоолошка(9) Темната зоолошка(10) Темната зоолошка(11) Темната зоолошка(12) Темната зоолошка(13) Темната зоолошка(14) Темната зоолошка(15) Темната зоолошка(16) Темната зоолошка(17) Темната зоолошка(18) Темната зоолошка(19) Темната зоолошка(20) Темната зоолошка

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар