Танцувачи меѓу нас

Барем еднаш на сите ни се случило несвесно да заиграме кога ќе ја слушнеме вистинската песна во вистински момент. Тогаш без никакво објаснување нашето расположение го достигнува својот максимум и во наредните неколку часови никој и ништо не може да го намали. Но, доколку тоа ни се случи на отворен простор и покрај интензивната потреба да заиграме, нешто нè спречува и си продолжуваме по нашиот пат како ништо да не се случило…Танцувачи меѓу насНо, за танчерите од проектот „Танцувачи меѓу нас“ како што видовме и претходно, овие настани се секојдневна појава. А доколку некогаш решите да се препуштите на музиката и да заиграте помеѓу голем број непознати луѓе – отприлика вака би изгледале во нивните очи…Танцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу насТанцувачи меѓу нас


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар