Суперхероите низ делата на македонскиот уметник Марко Манев

Суперхероите низ делата на македонскиот уметник Марко Манев

Овие десет постери се дела на Марко Манев, дизајнер и илустратор од Скопје. Изложувал повеќе пати во Македонија, но со оваа серија доби внимание во целиот свет. Ова не му е првпат, затоа што веќе има изработено серија минималистички постери посветени на стриповите на Марвел, кои беа интересни за светската публика. Оваа се разликува од неа по безбојноста и е наречена „Superhero Noir“.

Суперхероите низ делата на македонскиот уметник Марко Манев

Бетмен

Суперхероите низ делата на македонскиот уметник Марко Манев

Хулк

Суперхероите низ делата на македонскиот уметник Марко Манев

Спајдермен

Суперхероите низ делата на македонскиот уметник Марко Манев

Волверин

Суперхероите низ делата на македонскиот уметник Марко Манев

Супермен

Суперхероите низ делата на македонскиот уметник Марко Манев

Ајронмен

Суперхероите низ делата на македонскиот уметник Марко Манев

Доктор Менхетен

Суперхероите низ делата на македонскиот уметник Марко Манев

Тор

Суперхероите низ делата на македонскиот уметник Марко Манев

Капетан Америка

Суперхероите низ делата на македонскиот уметник Марко Манев

Сребрениот сурферБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар