Супер дизајнирани шатори за позабавно кампување

Компанијата „Fieldcandy“ конечно го направи првиот чекор и ја разби бескрајната монотонија во дизајнот на шаторите. Наместо вообичаениот изглед чија цел е камуфлажа и целосно претопување со природата или останатите шатори на кампот, ова ограничено издание шатори овозможува да бидете забележани во околината.Супер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеПроцесот на создавање на овие дизајни траел цели две години. За таа цел од „Fieldcandy“ собрале тим од 20 луѓе, во кој имало графички дизајнери, бренд дизајнери, илустратори и фотографи. Сите шатори се екстра лесни, не пропуштаат вода и се наменети за двајца. Цените за еден шатор се движат од 430 до 1000 долари, а некои од нив веќе се распродадени.Супер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеСупер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеСупер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеСупер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеСупер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеСупер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеСупер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеСупер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеСупер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеСупер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеСупер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеСупер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеСупер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеСупер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеСупер дизајнирани шатори за позабавно кампувањеСупер дизајнирани шатори за позабавно кампување


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар