Совршена урбана камуфлажа преку цртање на телото

Потребен е многу остар вид за да се забележат овие девојки чие тело е совршено исцртано и обоено. Но, штом еднаш ќе паднат во око и предизвикаат изненадување, тешко дека лесно ќе бидат заборавени. Затоа британскиот телевизиски канал Really се решил на ваква рекламна кампања. Тие соработуваат со Каролин Ропер, која е автор на овие прекрасни уметнички дела насликани на човечко тело. Нивната цел била да ја промовираат нивната ТВ серија „Прикриени работи“ (Covert Affairs). Навистина, не можеле да смислат кампања која подобро ќе го долови контекстот на серија која носи таков наслов.Совршена урбана камуфлажа преку цртање на телотоСовршена урбана камуфлажа преку цртање на телотоСовршена урбана камуфлажа преку цртање на телотоСовршена урбана камуфлажа преку цртање на телотоСовршена урбана камуфлажа преку цртање на телото


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар