Водич за поквалитетен живот од слаткото маче Бретон

Дајте му шанса на слаткото маче Бретон да ви покаже како да го подобрите квалитетот на живот, преку 10 едноставни чекори. За разлика од мрзливите пријатели кои постојано ви солат памет, а ништо од тоа не практикуваат, Бретон лично ќе ви демонстрира како да се придржувате до неговите совети. Па, кому би верувале за нивната ефикасност, ако не домашното милениче со 9 животи? 🙂 Прочитајте ги, па погледнете ги и во пракса…Водич за поквалитетен живот од слаткото маче Бретон1. Будете се рано
2. Хранете се правилно
3. Бидете физички активни
4. Бидете силни
5. Пијте вода
6. Одржувајте хигиена
7. Одвоите време за медитација
8. Бидете љубопитни
9. Наспијте се
10. Малку повеќе потрошете на сонот

Не чекајте Нова година, почнете да ги практикувате веднаш! 🙂

Идејата за ова видео е на Ариел Белзити (Ariel Belziti), кој е најверојатно и сопственик на мачето Бретон.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар