Не ви доаѓа да ги помирисате? Запознајте ја слаткарката од Берлин која дизајнира цветни торти

Не ви доаѓа да ги помирисате? Запознајте ја слаткарката од Берлин која дизајнира цветни торти

Запознајте ја Јулијана, готвачка од Берлин којашто создава уникатни торти, а во рецептите употребува исклучиво сирови, вегански состојки. Креирајќи под името „Кулинарски точки“ (Culinary Dots), Јулијана готви торти со најуникатни дизајни, меѓу кои во главен фокус се букетите од цвеќиња. Секоја торта е изработена толку прецизно, што секој детаљ е запазен, па дури и тешко е да се поверува дека тие можат да се јадат!

Не ви доаѓа да ги помирисате? Запознајте ја слаткарката од Берлин која дизајнира цветни торти

Воедно, интересно е да се спомне дека Јулијана споделува еден куп рецепти на нејзиниот веб-сајт, па доколку сте заинтересирани и вие можете да ги направите нејзините торти, во вашата домашна кујна.

Не ви доаѓа да ги помирисате? Запознајте ја слаткарката од Берлин која дизајнира цветни торти Не ви доаѓа да ги помирисате? Запознајте ја слаткарката од Берлин која дизајнира цветни торти Не ви доаѓа да ги помирисате? Запознајте ја слаткарката од Берлин која дизајнира цветни торти

Доколку овие 50-тина фотографии не ви ја заситат вашата потреба од креативност, тогаш не заборавајте да го проверите и официјалниот веб-сајт на Јулијана culinarydots.com или пак нејзиниот Инстаграм профил.

На здравје оближување усни! 🙂

Не ви доаѓа да ги помирисате? Запознајте ја слаткарката од Берлин која дизајнира цветни торти

Продолжете на следната страница за повеќе фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар