Скулптури во движење

Скулпторката Клер Морган од Белфаст, Ирска е креаторот на ова раскошно парче уметност. На прв поглед овие скулптури изгледаат како да паѓаат надоле во воздухот, особено „Прекривката од јагоди“.

Скулптури во движење

За изработката на скулптурите се употребени природни материјали како пердуви, овошје и цвеќиња, кои се прикачени на рибарски конец. Инспирација за создавање на оваа визуелизација, авторката ја црпи од нејзината голема љубов кон органиката и животниот процес.

Скулптури во движење

Скулптури во движење


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. marija Reply

    mnogu kreativna avtorka

Остави коментар