Скулптури во движење

Скулпторката Клер Морган од Белфаст, Ирска е креаторот на ова раскошно парче уметност. На прв поглед овие скулптури изгледаат како да паѓаат надоле во воздухот, особено „Прекривката од јагоди“.

Скулптури во движење

За изработката на скулптурите се употребени природни материјали како пердуви, овошје и цвеќиња, кои се прикачени на рибарски конец. Инспирација за создавање на оваа визуелизација, авторката ја црпи од нејзината голема љубов кон органиката и животниот процес.

Скулптури во движење

Скулптури во движење

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. marija Reply

    mnogu kreativna avtorka

Остави коментар