Скандинавски дом со елементи во индустријален стил

Скандинавски дом со елементи во индустријален стил

Зад овој проект стои архитектот Денис Красиков, кој целиот декор, го надополнува со впечатливи елементи во индустријален стил. Станува збор за нетипичен скандинавски дом. Самиот простор е отворен и светол, благодарејќи на огромните прозорци, високиот таван и паметниот дизајн.

Добар визуелен ефект е постигнат преку контрастот на белата боја на ѕидовите со сивите тонови на мебелот. Поговорките на ѕидовите ја оживуваат атмосферата и на домот му даваат личен печат. Сепак, се чини дека главниот фокус е ставен на кујната, која е одлично дизајнерско решение. Индустријална, а сепак домашна и функционална. Осветлувањето во спалната соба е интересно и амбиентално. Уживајте во фотографиите!


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нe на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

Остави коментар