Што ако ликовите од Дизни имаа Инстаграм?

Што ако ликовите од Дизни имаа Инстаграм?

Сте помислиле ли некогаш колку би било кул да можевте да ги следите омилените ликови од цртаните на Дизни на Инстаграм? Ваква оригинална идеја имала италијанската уметница Симона Бонафини, чија серија од илустрации ги прикажува најпопуларните ликови на Дизни во урнебесно Инстаграм издание. Секоја Инстаграм слика на популарните ликови е оригинално осмислена, а илустрацијата вклучува и коментари од нивните најдобри другари.

Погледнете ја целата колекција илустрации на оваа тема.

Што ако ликовите од Дизни имаа Инстаграм?

Херкулес – селфи во теретана

Што ако ликовите од Дизни имаа Инстаграм?

Злобната кралица – селфи пред огледало

Што ако ликовите од Дизни имаа Инстаграм?

Пријателско селфи на Венди, а во позадина фото бомба на Петар Пан

Што ако ликовите од Дизни имаа Инстаграм?

Алиса од земјата на чудата со лудиот шапкар

Што ако ликовите од Дизни имаа Инстаграм?

Ариел – селфи на плажа

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар