Шарени телефонски говорници на улиците на Сао Паоло

Шарени телефонски говорници на улиците на Сао Паоло

Овој несекојдневен уметнички проект е финансиран од страна на бразилската телекомуникациска компанија Виво, а идејата е да се спојат 100 уметници со 100 телефонски говорници распоредени насекаде низ Сао Паoло. Уметниците немаат никакви ограничувања на нивните идеи и креативност, па така секоја говорница е приказна сама за себе. Резултатот е навистина одличен, па се решивме да одвоиме некои од најинтересните само за вас.Шарени телефонски говорници на улиците на Сао ПаолоШарени телефонски говорници на улиците на Сао ПаолоШарени телефонски говорници на улиците на Сао ПаолоШарени телефонски говорници на улиците на Сао ПаолоШарени телефонски говорници на улиците на Сао Паоло(1) Шарени телефонски говорници на улиците на Сао ПаолоШарени телефонски говорници на улиците на Сао ПаолоШарени телефонски говорници на улиците на Сао ПаолоШарени телефонски говорници на улиците на Сао ПаолоШарени телефонски говорници на улиците на Сао ПаолоШарени телефонски говорници на улиците на Сао ПаолоШарени телефонски говорници на улиците на Сао Паоло


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

  1. Kiki Reply

    Najdobar avtorr 🙂

Остави коментар