Се продава фамозниот бар на Хитлер каде што можеле да пијат само неговите најдобри пријатели и соработници

Се продава фамозниот бар на Хитлер каде што можеле да пијат само неговите најдобри пријатели и соработници

Бар е направен во форма на глобус, кој е сместен во приватна куќа во руралниот дел на Мериленд во САД во последните седумдесет години. Се претпоставува дека цената би можела да достигне 250.000 американски долари, или околу 1,6 милиони куни.

Станува збор за бар и пет придружни столови, кои Адолф Хитлер ги вградил во приватната јахта Ависо Грил, каде што се забавувал со своите пријатели и соработници како Бенито Мусолини, Херман Геринг, Јозеф Гебелс и Рудолф Хес. Барот наликува на светот што Хитлер сакаше да го освои и е висок околу 2 метри и широк 250 сантиметри, и е украсен со различни детали.

Се продава фамозниот бар на Хитлер каде што можеле да пијат само неговите најдобри пријатели и соработници

Се продава фамозниот бар на Хитлер каде што можеле да пијат само неговите најдобри пријатели и соработници

Се продава фамозниот бар на Хитлер каде што можеле да пијат само неговите најдобри пријатели и соработници

Се продава фамозниот бар на Хитлер каде што можеле да пијат само неговите најдобри пријатели и соработници

Се продава фамозниот бар на Хитлер каде што можеле да пијат само неговите најдобри пријатели и соработници

Прочитајте и за овој краток филм кој не би смееле да го погледнете: Кој е Адолф Хитлер?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар