Сатирични илустрации ни покажуваат сè што не е во ред со светот!

Постои нешто навистина вознемирувачко во делата на Џон Холкрофт, но на добар начин. Разгледувајќи ги неговите илустрации, вие не можете да не се почувствувате како да гледате во нешто забрането. Кршливоста на системот, неизвесноста на вашата кариера, недостатокот на романса во светот. Страста на карактерите е нивниот извор на маки и постои само еден начин да се извлечат – прифаќајќи ја апсурдноста на модерниот свет. Холкрофт успева да спои две сосема различни ера, па црпејќи инспирација од познатите испечатени постери во 50-тите, тој создава сатирични илустрации кои покажуваат сè што не е во ред со нашето општество.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар