Саркастични илустрации што совршено го отсликуваат модерното општество

Антон Гудим е млад уметник од Москва кој многу вешто го илустрира светот околу него. Неговите илустрации нѐ потсетуваат на нашата нездрава опседнатост со смартфоните, на сите оние мали проблеми предизвикани од страна на современата технологија и на сите интересни апсурдности присутни во општеството. И сето тоа е зачинето со доза иронија.

Саркастични илустрации што совршено го отсликуваат модерното општество

„Следи ме“

Погледнете ги неговите најуникатни и најинтересни илустрации кои совршено ја прикажуваат парадоксалноста на модерниот свет…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар