Roxy & Rocco – два стари велосипеди кои добија втора шанса

Roxy & Rocco – два стари велосипеди кои добија втора шанса

Dragon Custom“ е македонска компанија за „кастм“ велосипедизам којашто реставрира велосипеди и се бори за идејата да се извадат старите велосипеди од гаражите и подрумите, за да им се даде нова шанса. „Кастм“ велосипедизмот е начин на живот, можност за персонализација и оставање впечаток. „Велосипедот по мерка“, освен што нуди можност за прилагодување на рамот по мерка на велосипедистот, нуди и можност за негова персонализација, во смисла на тематски одбрана надградба или негово разубавување.

Roxy & Rocco – два стари велосипеди кои добија втора шансаНеодамна компанијата организирала интересна фотосесија во твид стил. Реставрираните велосипеди се Roxy & Rocco, кои се вратени во живот. Околу фотографирањето им помогнале Anton Lazareski и People of Skopje.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Џони Reply

    Deckive se zakon! sekoja cest

Остави коментар