Разиграниот „бохо“ стил во вашиот дом

Се воодушевувате на модерниот дизајн, но отсекогаш ви изгледал премногу студено? Строгите линии, ладните бои и најновата технологија можеби ќе направат вашиот простор да изгледа современо, но навистина е потребен екстра напор за да биде всушност ваш дом.

Доколку сте слободен дух кој секогаш уживал во малку поопуштена атмосфера, но сепак стилски и вкусно уредена, ентериерите подолу се вистинскиот избор за вас. Разиграниот „бохо“ стил е секогаш добра опција кога сакате да внесете малку боја и свежина во домот. Лесно е да се забележи дека понекогаш само некој детал плус може драстично да го измени ликот на просторијата, па можеби баш тука ќе ја пронајдете онаа идеја која отсекогаш ви недостигаше.

Разиграниот бохо стил во вашиот домРазиграниот бохо стил во вашиот домРазиграниот бохо стил во вашиот домРазиграниот бохо стил во вашиот домРазиграниот бохо стил во вашиот домРазиграниот бохо стил во вашиот дом(1) Разиграниот бохо стил во вашиот домРазиграниот бохо стил во вашиот домРазиграниот бохо стил во вашиот домРазиграниот бохо стил во вашиот домРазиграниот бохо стил во вашиот дом

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

  1. лефтерија Reply

    ааа прекрасно !!

  2. рибичка Reply

    мојот омилен стил ♥

Остави коментар